Testy na prawo jazdy 2018: Uważaj na te pytania!

Testy na prawo jazdy to zbiór nieprzesadnie trudnych pytań. W oficjalnej puli egzaminacyjnej zdarzają się jednak pytania, na których wykłada się całkiem sporo zdających egzamin teoretyczny. Jakie to pytania?

Zdamyto.com zwraca uwagę na pytania z testów na prawo jazdy, w których zastosowano to samo zdjęcie ilustrujące. Jednym słowem w kilku pytaniach posłużono się tą samą ilustracją.

Taka konstrukcja pytań może sprawić poważny problem tym, którzy nie czytają uważnie ich treści.

testy na prawo jazdy
Testy na prawo jazdy: pytanie z puli egzaminacyjnej

Testy na prawo jazdy 2018: jak przygotować się do egzaminu?

Poniżej kilka rad jak przygotować się do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy:

1. Przygotuj się teoretycznie. Po prostu. Uczestnictwo na wykładach i lektura podręcznika bardzo Ci pomogą. Pamiętaj, że testy na prawo jazdy to nie tylko kodeks drogowy.
2. Nie śpiesz się na egzaminie ! Czasu na rozwiązanie testu jest naprawdę duuuużo!
3. Zapoznaj się z całą bazą pytań. Niestety całą bazę testów na prawo jazdy trzeba poznać. Jest ona dostępna jest ona na stronach ministerstwa infrastruktury, ale gotowe do nauki testy na prawo jazdy w trybie nauki egzaminu udostępnia zdamyto.com (z dostępem na komórkę i komputer).
5. Czytaj uważnie pytania. U-WAŻ-NIE! Zauważyłeś, że nie ma punktu 4?Nie? Czyli czytasz nieuważnie. Jest kilka pytań, które wymagają dokładnego przeczytania ich treści (np to odnoszące się do nieprawidłowego poziomu oleju, czy skrzyżowań o ruchu okrężnym ze znakiem c-12). Czasem jedno słowo odwraca kompletnie treść i sens pytania.
6. Nie zwracaj uwagi, że inni skończyli test. To w pewien sposób łączy się to z pośpiechem, ale to głównie presja innych zdających powoduje przekonanie, że egzaminu nie zdam bo jest trudny, więc nie będę się uczyć – bo przecież jest dla mnie za trudny. Jakoś to będzie…
Image: