Jak uczyć się testów na prawo jazdy?

Jak uczyć się testów na prawo jazdy? Najlepiej z pełnej bazy opracowanej tak, aby była gotowa do nauki.

testy na prawo jazdy
Pytanie z oficjalnej puli egzaminacyjnej. Źródło: zdamyto.com

Przygotowanie teoretyczne do egzaminu nie polega jedynie na wkuwaniu testów na prawo jazdy na pamięć. Takie rozwiązanie ma dwie poważne wady: nie rozumiesz pytań, których uczysz się oraz... samo rozwiązywanie testów na prawo jazdy nie daje żadnej gwarancji poznania wszystkich pytań stosowanych na egzaminie teoretycznym. Jak więc przygotować się do egzaminu państwowego?

  1. Przygotuj się teoretycznie. Chodzenie na wykłady i przerabianie e-kursu lub klasaycznego podręcznika bardzo Ci pomogą. Musisz wiedzieć, że testy na prawo jazdy zawierają pytania nie tylko z kodeksu drogowego. Na egzaminie teoretycznym spotkasz się z pytaniami z pierwszej pomocy, podstaw pudowy pojazdu, obowiązkowego jego wyposażenia, techniki kierowania itd... Spokojnie - nikt na egzaminie nie wymaga zaawansowanej wiedzy na ten temat.
  2. Nie rozwiązuj testów na prawo jazdy. Program generujący "test" dobiera pytania z poszczególnych działów w sposób losowy, więc ślepy los sprawi, że dane pytanie podczas takiego sposobu nauki wyświetli się ę kilka, kilkanaście razy, inne pytania nie pojawią się wcale.
  3. Poznaj całą bazę egzaminacyjną. Wiemy. Jest tam sporo pytań, ale bez większego problemu przerobisz ją w dwa dni. Wprawdzie pytania stosowane w testach na prawo jazdy są dostępne na stronie ministerstwa infrastruktury, ale gotowe do nauki testy na prawo jazdy w trybie nauki egzaminu udostępnia serwis zdamyto.com (z dostępem na komórkę i komputer). Na zdamyto użyj po prostu opcji Nauka działami.
  4. Zaliczaj poszczególne działy. Takie rozwiązanie sprawi, że łatwe dla Ciebie pytania pojawią się jedynie raz, inne – nie przerobione lub te na które padały błędne odpowiedzi będą wyświetlane do skutku. Aż je pojmiesz. Taki system inteligentnego przydzielania pytań oferuje właśnie zdamyto.
  5. Czytaj uzasadnienia do odpowiedzi. Łatwiej będzie Ci pojąć o co tak naprawdę chodzi w pytaniu. Na zdamyto uzasadnienia napisane są prostym i zrozumiałym językiem.
  6. Czytaj uważnie pytania. Powtórzymy jeszcze raz: czytaj-pytania-uważnie Jest kilka pytań, które wymagają dokładnego przeczytania ich treści (np to odnoszące się do nieprawidłowego poziomu oleju, czy skrzyżowań o ruchu okrężnym ze znakiem c-12). Czasem jedno słowo odwraca kompletnie treść i sens pytania. Zdarza się, że to samo na pozór pytanie ma inne odpowiedzi, a wszystko przez… zastosowanie tej samej grafiki ilustrującej. 
  7. Przeglądaj swoje statystyki błędów. Tam właśnie znajdziesz nie tylko najtrudniejsze dla Ciebie pytania, ale i całe działy, które sprawiają Ci najwięcej trudności.

Powodzenia na testach :)

 

Image: