Darmowe testy na prawo jazdy

W sieci możesz znaleźć darmowe testy na prawo jazdy. Gdzie ich szukać?

Płytka z testami na prawo jazdy nie zawsze spełnia Wasze oczekiwania, dlatego często jesteście zmuszeniu do poszukiwania innych testów na prawo jazdy. Niewiele osób jednak wie, że w internecie można znaleźć testy na prawo jazdy za darmo:

Darmowe testy na prawo jazdy

Ministerstwo infrastruktury

Resort infrastruktury udostępnia online pełną kompletną bazę pytań stosowanych w testach na prawo jazdy - i to zupełnie za darmo, przy czym kluczowe jest tu słowo: „pytań”, bowiem odpowiedzi tu nie znajdziecie. Kolejnym problemem jest to, że udostępniona przez ministerstwo baza pytań nie jest podzielona na poszczególne kategorie prawa jazdy – wszystkie pytania wrzucone są do jednego worka – od pytań na motocykl po uprawnienia… tramwajowe.

Podstawą upublicznienia pytań egzaminacyjnych jest art. 51, ust. 2b ustawy o kierujących pojazdami. Zgodnie z nią pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Adres strony: mib.gov.pl/2-Prawojazdy.htm

Prawko baza pytań

To najstarsza w inetrnecie strona udostpniająca testy na prawo jazdy i to w dodatku za darmo. Opublikowane są tam wyłącznie pytania (i odpowiedzi) zaakceptowane przez komisję weryfikacyjną, czyli te, które występują na egzaminach państwowych. Prawko baza pytań zawiera jednak tylko cześć bazy oficjalnej, jednak do szybkiej powtórki – w sam raz.

Adres strony: prawkobazapytan.pl

ZdamyTo

Zdamyto.com jest najpopularniejszym wśród kursantów serwisem z testami na prawo jazdy. Zdamyto.com daje możliwość darmowego spawdzenia się przed egzaminem na teoretycznym. Dostęp do pełnej bazy tak, aby móc poznać każdo pytanie egzaminacyjne jest jednak płatne – chociaż nie tak wiele mając na uwadze to, że system ten zwiera kompletną bazę egzaminacyjną (pytania identyczne jak na egzaminie),  interfejs programu maksymalnie zbliżony do tego na egzaminie państwowym.

System testów na prawo jazdy zdamyto.com zawiera moduł inteligentnych statystyk zbierający dane o najtrudniejszych dla Ciebie pytaniach i działach, serwis daje też możliwość zdawania egzaminów wewnętrznych, a samej bazy nie trzeba aktualizować – system testów online aktualizuje się automatycznie na poziomie serwera.

Adres strony: zdamyto.com, wersja mobilna: m.zdamyto.com

Image: