Aktualności z WORD Kalisz

Egzamin na prawo jazdy: Dobra wiadomość dla spóźnialskich

Jeśli do późna w nocy rozwiązujesz testy na prawo jazdy, a później nie możesz zerwać się z łóżka to mamy dobrą wiadomość - na egzamin w WORD będzie można spóźnić się. Nowa zasada - jedna z wielu nad którymi pracuje ministerstwo infrastruktury - dotyczyć ma zarówno egzaminów teoretycznych jak i praktycznych.

Spóźnienie się na egzamin nie będzie pociągało za sobą konsekwencji finansowych:

Osoby egzaminowane przydziela się egzaminatorom z zachowaniem następujących warunków:

Uwaga! 29 marca 2019 r. zdawanie teorii w WORD Kalisz nie będzie możliwe

Modernizacja systemu teleinformatycznego w WORD Kalisz spowoduje jedniowy przestój w przeprowadzaniu egzaminów teoretycznych na prawo jazdy.

Więcej informacji uzyskasz w Biurze Obsługi Klienta WORD Kalisz lub pod numerem telefonu:+48 62 766-86-66 wewn. 23.

Sprawdź czy zdasz: testy na prawo jazdy - oficjalna baza egzaminacyjna.

Zdawalność testów na prawo jazdy rośnie

To co już dawno stwierdziło zdamyto, mówi się niechętnie – potwierdził jeden z WORD-ów: zdawalność testów na prawo jazdy systematycznie rosnie.

Czasy w których zdawalność testów na prawo jazdy przekraczała 80 procent dawno minęły. Wprowadzenie nowych zasad egzaminów teoretycznych na prawo jazdy odwróciło zupełnie proporcje zdawalności, od lat jednak obserwowany jest powolny i systematyczny wzrost zdawalności testów na prawo jazdy.

WORD Kalisz rezygnacja z egzaminu

Możesz złożyć rezygnację z wyznaczonego terminu egzaminu na prawo jazdy lub zmienić go na inny i to bez ryzyka utraty wpłaconych pieniędzy. Jak tego dokonać?

Aby rezygnacja z terminu egzaminu na prawo jazdy była skuteczna musisz złożyć ją drogą pisemną. Ustne odwołanie terminu nie jest możliwe. Odpowiedni wzór pisma znajdziesz na stronie WORD-u.

Zmienić termin lub odwołać egzamin zupełnie możesz nie później niż dwa dni przez jego wyznaczonym terminem.

Niewłączenie świateł na egzaminie - co Ci grozi?

Niewłączenie świateł na egzaminie - co Ci grozi? To zależy.

Podczas części praktycznej egzaminu na prawo jazdy masz obowiązek włączenia świateł odpowiednich do warunków w jakich ruch się będzie odbywać. Obowiązek ten ciąży na tobie już na etapie jazdy pasem ruchu do przodu i do tyłu.

Zgodnie z przepisami regulującymi przebieg części praktycznej egzaminu na prawo jazdy ta część egzaminu na prawo jazdy polega na wykonaniu poniższych czynności: