Aktualności z WORD Kalisz

Zdawalność testów na prawo jazdy rośnie

To co już dawno stwierdziło zdamyto, mówi się niechętnie – potwierdził jeden z WORD-ów: zdawalność testów na prawo jazdy systematycznie rosnie.

Czasy w których zdawalność testów na prawo jazdy przekraczała 80 procent dawno minęły. Wprowadzenie nowych zasad egzaminów teoretycznych na prawo jazdy odwróciło zupełnie proporcje zdawalności, od lat jednak obserwowany jest powolny i systematyczny wzrost zdawalności testów na prawo jazdy.

WORD Kalisz rezygnacja z egzaminu

Możesz złożyć rezygnację z wyznaczonego terminu egzaminu na prawo jazdy lub zmienić go na inny i to bez ryzyka utraty wpłaconych pieniędzy. Jak tego dokonać?

Aby rezygnacja z terminu egzaminu na prawo jazdy była skuteczna musisz złożyć ją drogą pisemną. Ustne odwołanie terminu nie jest możliwe. Odpowiedni wzór pisma znajdziesz na stronie WORD-u.

Zmienić termin lub odwołać egzamin zupełnie możesz nie później niż dwa dni przez jego wyznaczonym terminem.

Niewłączenie świateł na egzaminie - co Ci grozi?

Niewłączenie świateł na egzaminie - co Ci grozi? To zależy.

Podczas części praktycznej egzaminu na prawo jazdy masz obowiązek włączenia świateł odpowiednich do warunków w jakich ruch się będzie odbywać. Obowiązek ten ciąży na tobie już na etapie jazdy pasem ruchu do przodu i do tyłu.

Zgodnie z przepisami regulującymi przebieg części praktycznej egzaminu na prawo jazdy ta część egzaminu na prawo jazdy polega na wykonaniu poniższych czynności:

Masz prawo jazdy kat. B? Pojedziesz trójkołowcem, ale nie każdym

Od 22 grudnia tamtego roku obowiązują zmienione przepisy ustawy o kierujących pojazdami dające posiadaczom prawa jazdy kat. B możliwość jazdy trójkołowcami. Okazuje się jednak, że nowe uprawnienia nie dotyczą wszystkich trójkołowców.

Nowe uprawnienia do kierowania

Aby móc kierować takim wehikułem należy spełnić pewne warunki:

(prawo jazdy) kategorii B uprawnia do kierowania (...) motocyklem trójkołowym - pod warunkiem, że osoba posiada prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat.

Zdawalność WORD Kalisz

WORD Kalisz opublikował wyniki zdawalności egzaminów państwowych na prawo jazdy. Jaka jest zdawalność WORD Kalisz?

WORD Kalisz zdawalność

W grudniu 2018 roku średnia zdawalność egzaminów teortetycznych na prawo jazdy wynioosła w WORD Kalisz 53,57%. Z egaminami praktycznymi było odrobinkę gorzej - praktykę za pierwszym razem zdało tam 51,52% zdających egzamin państwowy.

Sprawdź czy zdasz - testy na prawo jazdy takie same jak w WORD